Niepoprawny adres URL.

Brak autoryzacji użytkownika.

Brak uprawnień do zasobów.

Podana strona nie istnieje.

Błąd aplikacji. Spróbuj ponownie.

Potwierdzasz wykonanie operacji?

Historia aktualności

Jak zarobić na blogu lub stronie internetowej? Zarabianie na programach partnerskich nie musi być trudne!

Jak zarobić na blogu lub stronie internetowej? Zarabianie na programach partnerskich nie musi być trudne!

Prowadzisz bloga i zastanawiasz się w jaki sposób zwiększyć liczbę jego odsłon i budować profesjonalny wizerunek? Chciałbyś zdywersyfikować swoje przychody z efektywnego wykorzystania jego powierzchni ale nie znasz odpowiednich narzędzi marketingowych? Poniższy poradnik pozwoli ci  znaleźć skuteczne rozwiązanie na to jak zarobić na blogu.

 

Jak zarobić na blogu / stronie internetowej?

Zarabianie na stronie internetowej nie jest łatwe. Obserwując rynek blogów możemy rozróżnić dwa powszechne formaty reklamowe na blogach – jest to artykuł sponsorowany i reklama display. Jestem zwolennikiem marketingu rekomendacji i wiem z doświadczenia, że artykuły sponsorowane mają moc wizerunkową i sprzedażową, jednak blogi rozliczają w większości przypadków artykuły w modelach FlatFee, czekając na briefy od klientów, podczas gdy w sieciach afiliacyjnych mają dostęp do wielu ciekawych marek w modelach efektywnościowych – do których mogą nigdy nie mieć dostępu czekając na brief i rozliczając się w modelu FlatFee.

 

Zarabianie na programach partnerskich

Współpraca ze znanymi markami wpływa na prestiż bloga i daje szansę na monetyzację powierzchni kiedy bloger nie ma żadnych zleceń, a jeśli przystąpi do sieci afiliacyjnej może w każdej chwili zdecydować czy podejmuje współpracę z konkretną marką w wybranym przez siebie czasie. Tak samo można rozwiązać problem niewykorzystanej powierzchni display i przy okazji tworzyć wizerunek bloga, który współpracuje z największymi.

 

Jak korzystać z narzędzi typu Saleslink?

Kolejną praktycznie nie wykorzystywaną formą monetyzacji w polskiej blogosferze są narzędzia typu Saleslink. Przykładowo, blogerki modowe często w artykułach dają linki do sklepów gdzie kupiły produkty użyte w stylizacji i w tym momencie kierują ruch na stronę sklepu za darmo. Narzędzia typu Saleslink podmieniają takie linki na linki afiliacyjne, które pozwalają monetyzować ten ruch. Wdrożenie takiego narzędzia jest zazwyczaj bardzo proste i wystarczy wkleić jeden kod na stronę. Kod automatycznie rozpoznaje link po domenie i dopasowuje go do programu w sieci afiliacyjnej.

Ważne, żeby dobierać programy dostępne w sieciach afiliacyjnych, które pasują do contentu naszego bloga. Przykładowo, jeśli prowadzimy bloga o fotografii, warto podłączyć się do programu sklepu, który sprzedaje sprzęt fotograficzny. Z drugiej strony warto się zastanowić jacy użytkownicy odwiedzają naszego bloga, bo wśród nich mogą być posiadacze zwierząt i również programy sklepów zoologicznych mogą się bardzo dobrze sprawdzić. Na pewno warto przetestować różne opcje jakie przychodzą nam do głowy. Jeśli dobrze przemyślimy ten aspekt, wówczas zarabianie na blogu czy stronie internetowej może się okazać o wiele korzystaniejsze.

Podsumowując warto dywersyfikować swoje przychody i rozszerzyć spektrum działania na różne możliwości monetyzacji powierzchni bloga, żeby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Notyfikacje systemowe

 • Nowa kampania Frisco.pl!

  Zapraszamy do nowej kampanii Frisco.pl! Stawki to 26 PLN CPO nowy klient, 4 PLN CPO klient powracający!

 • Nowa kampania Deichmann CPO!

  Zapraszamy do emisji nowej kampanii Deichmann - 18 PLN CPO!

 • Nowa kampania Keko.pl!

  Zapraszamy do nowej kampanii Keko.pl, jednego z najpopularniejszych sklepów zoologicznych. Stawka CPS - 4,5%!

 • Pizza Hut - nowy program

  Zapraszamy do emisji nowego programu Pizza Hut: http://system.salesmedia.pl/offers/view/1082
  Stawka: 5% CPS

 • bdsklep.pl - nowy program

  Zapraszamy do emisji materiałów reklamowych nowego programu bdsklep.pl
  Link: http://system.salesmedia.pl/offers/view/1084

 • Nowy program Ankiety wiek 15-17!

  Zapraszamy do nowego programu Ankiety 15-17! Rozliczanie jest za rejestrację do panelu osób w wieku 15-17 lat. Stawka 10 PLN!

 • eLoty.pl - nowy program

  Zapraszamy do emisji nowego programu eLoty.
  Link: http://system.salesmedia.pl/offers/view/1070
  Stawki: Loty krajowe 12 zł CPO
  Loty międzynarodowe 18 zł CPO
  Transatlantyckie 28 zł CPO

Pokaż starsze »